RX INDEX — довідник еквівалентності лікарських засобів

Лікарі можуть скористатися зручним інструментом, який дозволяє значно заощадити цінний час. Довідник еквівалентності лікарських засобів rx.ua допомогає швидко порівняти біоеквівалентність двох лікарських засобів. Сайт також буде корисний фармацевтам, студентам медичних вишів, провізорам та операторам фармацевтичної сфери. Крім електронної версії у Rx index є і друковане видання, яке можна легко замовити у будь-який куток України.

Довідник дотримується ATC (Anatomical Therapeutic Chemical). Це класифікація діючих речовин лікарських засобів відповідно до органу або системи, на які вони діють, а також їхніх терапевтичних, фармакологічних і хімічних властивостей.

Назви діючих речовин подані згідно із класифікацією INN (International Nonproprietary Names). Це полегшує ідентифікацію фармацевтичних субстанцій або активних фармацевтичних інгредієнтів. Кожен ідентифікатор INN — це унікальна назва, яка визнана у всьому світі і є суспільною власністю.

Що таке біоеквівалентність?

Біоеквівалентність — це біохімічна подібність двох (або більше) препаратів, які мають однакову діючу речовину (речовини) та бажаний результат для пацієнтів. Два препарати також повинні мати однакове дозування та схожі умови для того, щоб можна було порівняти та затвердити їх біоеквівалентність.

Теоретично, будь-який генеричний препарат, який є біоеквівалентним своєму брендовому аналогу, може бути ним замінений. Для препаратів, які не мають патенту, генерик може бути єдиною доступною формою. Щоб зменшити витрати, багато лікарів виписують рецепти на генеричні препарати, коли це можливо. Навіть якщо лікар виписав патентований препарат, фармацевт може відпустити генеричний препарат, якщо тільки лікар не вказав у рецепті, що заміна не допускається.

Іноді заміна генериком може бути недоцільною. Наприклад, деякі доступні генеричні версії можуть не бути біоеквівалентними оригінальному препарату. Такі генеричні препарати все ще можна використовувати, але ними не можна замінювати оригінальний препарат. У випадках, коли невелика різниця в кількості препарату в крові може мати дуже велике значення для ефективності препарату, генеричні препарати часто не замінюють фірмові препарати, хоча біоеквівалентні генеричні препарати є доступними.

Зрештою, генеричний препарат може не підійти, якщо він містить неактивний інгредієнт, на який у пацієнта є алергія.

Особливості RX INDEX

Довідник RX INDEX видається з 2009 року. Він містить понад 10 тисяч найменувань лікарських засобів та близько 2 тисяч діючих речовин. RX INDEX створений професійним колективом за редакцією професорів Ігоря Альбертовича Зупанця та Валентина Петровича Черниха. Довідник було рекомендовано Експертною проблемною комісією «Клінічна фармакологія і клінічна фармація» МОЗ та НАМН України (протокол No4 від 28.09.2017).

Це єдине українське видання, де можна знайти інформацію про терапевтичну еквівалентність оригінальних та генеричних препаратів. Крім того, RX INDEX має зручну структуру та систему пошуку. Інформація подається у стислому достатньому вигляді, що дозволяє фахівцям раціонально застосовувати лікарські засоби та виписувати рецепти.

Друкована версія RX INDEX

Довідник RX INDEX можна замовити на офіційному сайті видання. Для цього необхідно відшукати сторінку замовлення. Далі потрібно вказати ім’я, електрону пошту, телефон та бажану кількість примірників. Після цього залишиться лише натиснути кнопку «Замовити».

Особливості видання:

 • Видавництво: Фармацевт практик
 • Країна: Україна
 • Місто: Київ
 • Рік видавництва: 2020 (четверте видання)
 • Кількість сторінок: 832
 • Автор: ред. І.А. Зупанець, В.П. Черних

Електронна версія RX INDEX

Електрона версія поділяється на сайт та мобільний додаток, який можна знайти на Google Play. Сайт доступний на будь-якому пристрої з браузером та доступом в інтернет. Ним можна користуватися на ПК, смартфонах та планшетах. Для цього необхідно відкрити браузер та ввести адресу сайту в поле адреси. Далі потрібно натиснути клавішу Enter або клавішу «Продовжити», якщо ви користуєтесь пристроєм із сенсорним управлінням.

Користувачі Windows можуть скористатися вбудованими браузерами Microsoft Edge та Internet Explorer. Власникам iPhone чи iPad доступний браузер Safari, а користувачі Android можуть використовувати Google Chrome. Також сайт працює на будь-якому іншому сучасному браузері з магазину додатків вашого пристрою.

Сайт має зручний пошук за назвою препарату чи INN (МНН). Також є розділ, де можна відсортовувати та шукати ліки за алфавітом. Трохи нижче можна знайти посилання на різноманітні розділи довідника. Серед них такі розділи, як:

 • Лікарські засоби;
 • АТХ (ATC) класифікація;
 • МНН (INN) класифікація;
 • Класифікація лікарських засобів (еквівалентність);
 • Виробники лікарських засобів;
 • Умовні скорочення;
 • Еквівалентність лікарських засобів в Україні;
 • Про Rx.ua.

Трохи нижче є найпопулярніші ліки за пошуковими запитами користувачів, відповіді на найпоширеніші запитання та інша корисна інформація. Для повноцінної роботи з довідником фахівці можуть авторизуватися за допомогою номера мобільного телефону. Це дозволить отримати розширений функціонал та більше інформації.

Додаток працює на будь-якому пристрої під керуванням операційної системи Android. У ньому є пошук за зображенням та можливість замовлення ліків онлайн. Для його завантаження потрібно відкрити Google Play та ввести «Rx.ua» у поле пошуку. Далі необхідно відкрити сторінку додатка та натиснути «Установити». Після завантаження додаток буде доступний на вашому смартфоні чи планшеті.

Для того, щоб скористатися пошуком за зображенням, додатку необхідно надати дозвіл на використання камери пристрою. Натисніть кнопку «Сканування». Надайте дозвіл на використання камери. Подбайте про хороше освітлення. Далі наведіть камеру під прямим кутом до препарату. Сфотографуйте упаковку так, аби вона повністю потрапила у кадр. Фотографія має бути чіткою. За потреби фото можна зробити ще раз. Це корисна функція, яка стане у пригоді багатьом фахівцям та дозволить значно заощадити час.

За необхідності ви можете додати потрібні ліки у кошик і здійснити онлайн-замовлення.

Додаток має світлу і темну версію. Тому ним можна зручно користуватися, як вдень, так і вночі.

4PUBG.COM