Еквівалентність лікарських засобів — RX INDEX

RX INDEX

Довідник еквівалентності лікарських засобів rx.ua допоможе з пошуком серед 10 000 найменувань ліків і 2 000 діючих речовин. Він написаний командою професіоналів під керівництвом професорів Валентина Петровича Черниха й Ігоря Альбертовича Зупанця.

Наразі це єдиний довідник в Україні, де є інформація про еквівалентність різних оригінальних і генеричних препаратів. Видання RX INDEX має друкований варіант, проте разом з тим доступне через вебверсію і мобільний додаток на Android. Тому ним зручно користуватися за будь-яких умов.

Що таке біоеквівалентність?

Біоеквівалентність — це термін, який використовується у фармакології та медицині для оцінки того, чи є дві форми лікарського засобу (наприклад, генерик і оригінальний препарат) еквівалентними за своїми фармакокінетичними та фармакодинамічними властивостями. Простіше кажучи, він визначає, чи дві різні версії одного і того ж препарату, як правило, з різними формулами або від різних виробників, мають схожі ефекти в організмі.

Коли розробляється новий препарат, він проходить ретельну перевірку через клінічні випробування, щоб встановити його безпеку та ефективність. Однак, коли термін дії патенту на оригінальний препарат закінчується, інші фармацевтичні компанії можуть виробляти його генеричні версії. Дослідження біоеквівалентності проводяться для того, щоб показати, що генерична версія препарату еквівалентна оригінальному препарату за ключовими параметрами, такими як швидкість і ступінь абсорбції препарату.

Порівняння зазвичай базується на фармакокінетичних параметрах препарату, які включають такі фактори, як максимальна концентрація препарату у плазмі в крові (Cmax) та площа під кривою «концентрація-час» (AUC). Якщо генеричний препарат є біоеквівалентним оригінальному лікарському засобу, то, як правило, очікується, що він матиме такі ж терапевтичні ефекти та подібний рівень безпеки.

Якщо генеричний препарат відповідає критеріям біоеквівалентності, він вважається взаємозамінним з оригінальним препаратом і може продаватися як ефективна бюджетна альтернатива.

Друкований варіант RX INDEX

 

Спеціалістам, що дотичні до галузі медицини чи фармакології стане у пригоді друковане видання RX INDEX видавництва «Фармацевт практик». Його можна завжди тримати під рукою на робочому місці та не залежати від гаджетів чи доступу в інтернет. Це надзвичайно важливо в умовах, коли можуть виникнути тимчасові проблеми зі світлом чи зв’язком.

RX INDEX можна замовити на офіційному сайті довідника. Автори пропонують безкоштовну доставку та часто влаштовують знижки. Довідник має цілком доступну ціну, тому його придбання не вдарить по кишені навіть студенту. Найактуальніше 4 видання довідника вийшло у 2020 році та має 832 сторінки.

Вебверсія RX INDEX

Вебверсія RX INDEX доступна на будь-якому сучасному пристрої, що має браузер та доступ в інтернет. Щоб відкрити довідник достатньо перейти за адресою https://rx.ua/. На головній сторінці одразу доступний пошук, а нижче можна знайти безліч корисної інформації.

Для того, щоб отримати розширений функціонал вебсайту, потрібно авторизуватися за допомогою мобільного телефону, або аккаунту Google чи Facebook. При першому вході вам необхідно буде створити профіль. Це досить просто та займе всього декілька хвилин.

Як зареєструватися на RX INDEX?

  1. Натисніть на напис «Вхід» праворуч вгорі, якщо ви зайшли з комп’ютера. На смартфонах чи планшетах потрібно натиснути на іконку стрілки, яка показує на вхід.
  2. Тепер потрібно натиснути на посилання «Зареєструйтесь» під написом «Немає аккаунту?».
  3. Вкажіть номер телефону і натисніть «Почати реєстрацію». Далі введіть код, що надійшов вам через СМС-повідомлення й оберіть «Підтвердити». У деяких випадках код може надійти за декілька хвилин, тому не поспішайте оновлювати сторінку, якщо ви не отримали код одразу. Альтернативно можна обрати реєстрацію через Google, або Facebook. Якщо ви вирішили увійти через соціальну мережу, оберіть свій профіль та надайте RX.UA всі необхідні дозволи. Порада: Якщо у вас виникли труднощі з реєстрацією через Google, або Facebook, спробуйте зареєструватися за номером телефону.
  4. Вкажіть своє реальне ім’я та прізвище. Далі необхідно вказати електрону адресу, обрати вид діяльності й вказати спеціальність. Нижче потрібно вказати принаймні одне місце роботи, або навчання. За потреби ви можете додати ще 4 інші місця роботи, або навчання. Якщо у вас лише одне місце роботи, або навчання, але ви випадково обрали цю опцію, ви можете видалити зайвий рядок за допомогою червоного хрестика. Зверніть увагу, що всі поля є обов’язковими.
  5. На наступному етапі ви можете вказати промокод, що надасть безкоштовний доступ до підписки на довідник. Запитайте у свого роботодавця чи представника навчального закладу, чи можете ви отримати промокод на RX INDEX. За відсутності промокоду цей пункт можна пропустити. Тепер натисніть на «Перейти на головну» під написом «Дякуємо за реєстрацію».

Вітаємо — ви успішно зареєструвалися на RX INDEX! Якщо ви випадково вказали помилкові дані, не турбуйтеся. Ви завжди можете змінити будь-яку інформацію у розділі «Особисті дані». До речі, у розділі «Промокод» можна вказати промокод вже після реєстрації.

RX INDEX на Android

Користувачі Android можуть завантажити додаток RX.UA для швидкого доступу до довідника. Для цього потрібно відкрити додаток Play Store та вписати «Rx.ua» у пошук. Далі необхідно натиснути «Установити».

Окрім всіх переваг вебверсії додаток має опцію «Сканування», яка буде корисною для швидкого пошуку ліків за фото. Під час фотографування ліків подбайте про хороше освітлення. Також зверніть увагу, що фото має бути чітким. Це значно спростить процес пошуку.

Якщо ви вже створили профіль не забудьте увійти в додаток, аби не втратити доступ до розширеного функціонала. Поціновувачі темної теми можуть обрати її в налаштуваннях додатка. Хоча у більшості випадків вона обирається автоматично відповідно до активної теми користувача.

Додаток має схвальні відгуки та понад 10 000 завантажень.

4PUBG.COM